m-reklama.pl

m-reklama.pl – reklama, internet, biznes i finanse

Reklama

Zwiększ widoczność firmy dzięki naklejkom 3D

Rozpoznawalność marki na rynku okupiona bywa często dużymi nakładami czasu i pieniędzy. Istnieje jednak skuteczny sposób promocji optymalizujący zasoby. Naklejki 3D – gdzie znajdą zastosowanie?

Marketing, promocja czy reklama to terminy, z którymi musi zmierzyć się każdy przedsiębiorca. Nie wszyscy od razu posiadają duże środki finansowe, aby przeprowadzić agresywną kampanię w szeroko rozumianych mediach. Często właśnie ograniczony budżet zmusza do kreatywności. Jednym ze skutecznych sposobów dotarcia do klientów i utrwalenia wizerunku przedsiębiorstwa są naklejki 3D. Logo, nazwa i numer telefonu wystarczą, aby kontrahent lub klient w prosty sposób odnalazł do nas kontakt. Sprawdźmy, jak to wygląda w praktyce.

Zastosowanie

Naklejki wypukłe są zwykle niewielkich rozmiarów, co daje duże możliwości umiejscowienia ich na produktach. Wszyscy posiadacze PC z pewnością pamiętają, że na jednostkach centralnych znaleźć można naklejki 3D z logo producentów procesorów i kart graficznych. Jest to dobra wizytówka, która od razu podkreśla, że wewnątrz obudowy znajduje się wysokiej jakości sprzęt. Odwiedzając znajomych z takim wyposażeniem, mimowolnie zwracamy uwagę na ten niewielki, ale przyciągający wzrok detal. Tak więc wszelkiej maści sprzęt elektroniczny jest podatnym gruntem na tego typu gadżet reklamowy. Ponadto sprawdzi się dobrze do znakowania urządzeń AGD i RTV. Nienachalna informacja „serwis” lub logo sprzedawcy z numerem telefonu umieszczona gdzieś w rogu jest dobrą reklamą. Utrwala to wizerunek sprzedawcy lub producenta z konkretnym sprzętem, co ma realne przełożenie na decyzje zakupowe.

Nie tylko elektronika

Technologia produkcji pozwala na szersze zastosowanie naklejek 3D. Można je znaleźć na sprzętach budowlanych jak np. elektronarzędzia. Charakterystyczny emblemat na opakowaniu utrwala w pamięci nazwę sprzedawcy. Jest to spowodowane powtarzalnością użytkowania narzędzi. Im częściej dana osoba z nich korzysta, tym częściej widzi firmowe logo. Taki handlowiec jest niemy, ale zawsze dobrze widoczny, przez co skuteczny. Wypukłe naklejki służą do znakowania urządzeń m.in. w gastronomii. Znaleźć je można na piecach, chłodziarkach, zamrażarkach, a także urządzeniach grzewczych. Często występują także na meblach, wannach czy kabinach prysznicowych. Jeżeli rozejrzymy się we własnym domu lub biurze, to może okazać się, że znajdziemy przynajmniej kilka takich naklejek. Docenią je zwłaszcza osoby, które muszą regularnie serwisować dany sprzęt. Wystarczy, że umieści się na nim dane kontaktowe w takiej wygodnej formie i nie trzeba głowić się nad szukaniem właściwego serwisu – klienci to doceniają.

Jak dostać własne naklejki?

Najczęściej powstają na indywidualne zamówienie. W tym celu należy przygotować interesujący nas projekt graficzny i przesłać plik w jednym z popularniejszych formatów np. CDR, PDF, JPG, GIF czy TIFF. Minimalny poziom rozdzielczości powinien wynosić 300 DPI, ale zwiększenie tego parametru przekłada się na jakość i efekt. Na naklejce umieścić można logo firmy, zdjęcie, a także tekst, w którym podamy kontakt do naszej firmy lub slogan. Producenci naklejek stosują różnego rodzaju folie, które nadają im charakterystyczny wygląd. Ciekawym rozwiązaniem są naklejki wykonane w wersji matowej lub takie z efektem szczotkowanego aluminium. Taka wersja podkreśla dbałość o szczegóły, co jest kolejnym dobrym sposobem na promocję własnej marki. Istotna jest także technika nadruku. Najczęściej stosuje się druk cyfrowy, sitodruk i druk offsetowy. Każdy sprawdzi się w innym projekcie, a w jego wyborze z pewnością pomoże wybrany specjalista.

Mała i subtelna, ale wyrazista i zapadająca w pamięć wypukła naklejka 3D to skuteczne narzędzie promocyjne. Taki dodatek umiejscowiony na sprzedawanym sprzęcie lub wyposażeniu będzie dobrym sposobem do utrwalania wizerunku firmy. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będzie to miało wpływ na klienta i jego kolejne decyzje zakupowe, które skierują go do naszej firmy. Naklejki 3D to efektywny sposób reklamy dający wymierne korzyści.