m-reklama.pl

reklama, internet, biznes i finanse

Internet

Programowanie PHP – programiści poszukiwani

Praca programisty to zajęcie, które w ostatnich latach mocno nabrało na znaczeniu. Jeszcze dziesięć lat temu statystyczny Polak uznałby to za zawód, który nie rokuje dobrze dla zarabiania pieniędzy. Rzeczywistość szybko zweryfikowała fakty. Dziś programiści zarabiają bardzo dobre pieniądze, a języków programowania jest tak dużo, że każdy, kto się tym zajmuje, wybiera swoją specjalizację. Wiesz już czym dokładnie jest programowanie PHP.

programowanie PHP programista

Programowanie stron

Kiedy myślimy o programowaniu, wtedy najczęściej przychodzi nam na myśl tworzenie skomplikowanych programów i gier. Prawdą jednak jest, że wszystko od biosu po wtyczkę na stronie internetowej, ktoś musiał napisać. Oczywiście dzieli się to na programowanie niskiego i wysokiego poziomu a dalej na poszczególne języki. Im programista zna ich więcej, tym jest mu łatwiej wykonywać powierzone zlecenia. Z drugiej strony lepiej opanować mniej ale znać je od podszewki i umieć doskonale wykorzystywać. Przeglądając sieć internetową nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile pracy ktoś musiał włożyć w zaprojektowanie każdego serwisu. Każdą stronę bowiem trzeba obmyślić w taki sposób, żeby odpowiednio wyglądała na każdym sprzęcie oraz, żeby wtyczki płynnie na niej działały. Tym bardziej, że odnośników do innych serwisów jest bardzo dużo a ludzie w kontaktach między sobą lubią wymieniać się linkami.

Programowanie PHP – o co w nim chodzi?

Programowanie php to programowanie wszystkich stron, które pozwalają użytkownikom na dodawanie swojej treści bez zmieniania strony. Oznacza to w praktyce, że każdy użytkownik ma panel, z poziomu którego może dodawać treść i po zatwierdzeniu pojawi się reszcie. A to wszystko przy zachowaniu stałej formy. Ma to miejsce w przypadku for dyskusyjnych, portali aukcyjnych, sond, chatów i innych temu podobnych tworów. Są to zatem serwisy bardzo popularne, gdyż najczęściej informacji w interesującej nas dziedzinie szukamy właśnie na forach. Co więcej jest to zadanie o tyle skomplikowane, że często w ramach jednej strony mamy możliwość wyboru tzw. skórek. Jest to wybór wizualnego aspektu serwisu. Każdy użytkownik może nieco dostosować dla swoich potrzeb i preferencji wygląd serwisu.

programowanie PHP kod

Nie unikniemy stresu

Strony internetowe potrafią być niesamowicie rozbudowane. Zatrważająca ilość obsługiwanych wtyczek musi być dobrze zaimplementowana, żeby nie wywołać błędu. Z punktu widzenia użytkownika wydaje się to błahe, jednak stworzenie stron php od podstaw to żmudna praca. Zwłaszcza, że najsłabszym elementem dla każdego programu jest człowiek. To właśnie użytkownicy potrafią odnaleźć, często przypadkiem, błędy których nie przewidzieli twórcy. Gotowe dzieło, które ukrywa błąd w kodzie potrafi przysporzyć programiście dużo stresu.