m-reklama.pl

m-reklama.pl – reklama, internet, biznes i finanse

Kapitał na studia dzieci
Biznes i finanse

Kapitał na studia dzieci – skąd go wziąć?

Edukacja w naszym kraju jest darmowa, przynajmniej teoretycznie. W praktyce, jeśli będziemy chcieli zapewnić naszym dzieciom odpowiednie wykształcenie, będziemy musieli liczyć się z kosztami, które często mogą okazać się całkiem spore – z tego powodu warto pomyśleć o tym już teraz. Jak zdobyć kapitał na studia dla naszych dzieci i jak pomagają nam w tym ubezpieczenia na życie? Jeśli chcesz poznać odpowiedź, przeczytaj ten artykuł!

Studia w Polsce – czy są darmowe?

Studia w Polsce są nieodpłatne, przynajmniej jeśli chodzi o uczelnie państwowe. Spokojnie możemy więc liczyć na to, że jeśli nasze dziecko wybierze taką placówkę, nie będziemy musieli ponosić z tego tytułu żadnych kosztów. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to tylko samego procesu edukacji – nie dostaniemy faktury za to, że nasza córka lub syn uczęszczają na wykłady, ale będziemy musieli być przygotowani na sporo potencjalnych kosztów dodatkowych.

Jednym z nich jest chociażby zapewnienie dziecku lokum na czas edukacji. Niezależnie od tego, czy wybierzemy dla niego pokój w akademiku, czy niewielką kawalerkę, będziemy musieli dysponować comiesięcznym kapitałem. Dodatkowo musimy być przygotowani także na koszty związane z życiem naszej pociechy, gdyż przecież w trakcie studiów nie będzie mogła ona podjąć stałej pracy.

Skąd wziąć pieniądze na studia naszych dzieci?

Jeśli pomyślimy odpowiednio wcześnie o studiach naszych dzieci, nie będziemy mieli większych kłopotów z zebraniem kapitału. Musimy mieć jednak na względzie, że oszczędzanie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać i często wymaga od nas różnego rodzaju wyrzeczeń.

Pieniądze na edukację dzieci można również zdobyć poprzez inwestycje. Ta ma jednak pewną wadę, a mianowicie ryzyko. Nie ma sposobu na lokowanie kapitału z nadzieją na przyszły zysk bez ponoszenia mniejszego lub większego stopnia ryzyka utraty naszych środków.

W oszczędzaniu na studia dzieci mogą nam pomóc… ubezpieczenia na życieNie jest to może pierwsza myśl, kiedy szukamy sposobu na skuteczne gromadzenie kapitału, ale zdecydowanie warto o niej pomyśleć. Dlaczego?

Ubezpieczenia na życie a opcja oszczędzania na przyszłość dziecka

Obecnie ubezpieczenia na życie mają zdecydowanie więcej zastosowań niż jedynie zabezpieczenie rodziny osoby ubezpieczonej na wypadek jej śmierci. Świetnym przykładem są tutaj polisy z opcją oszczędnościową, których można użyć do gromadzenia środków na przyszłość. Zebrane w ten sposób pieniądze będą naszą własnością, dzięki czemu sami zdecydujemy, na co chcemy je przeznaczyć. Jedną z możliwości może być właśnie sfinansowanie edukacji naszych pociech.

W jaki sposób jest to możliwe? Ubezpieczenia na życie z dodatkowym oszczędzaniem charakteryzują się podzieloną składką. Jej część trafia na poczet ubezpieczenia, natomiast pozostałe środki wędrują na specjalne konto oszczędnościowe. Jeśli nie przydarzy nam się żaden wypadek, czy inna okoliczność zmuszająca ubezpieczalnię do wypłaty odszkodowania, po skończeniu okresu umowy będziemy mogli wyciągnąć swoje środki, powiększone o odsetki. To połączenie ubezpieczenia i lokaty bankowej, które może zapewnić nam i naszym dzieciom bardzo duże korzyści.