Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

Na czym polega bezpieczeństwo w biznesie?

12 października 2019

Jak wiadomo obecnie zdecydowana większość przedsiębiorców wykorzystuje w prowadzeniu firmy przynajmniej jeden komputer. Należy zdawać sobie sprawy, że całkowite zaufanie komputerowym technologią sprawia, że ludzie wystawieni są na różnego rodzaju zagrożenia.

Jak można dbać o bezpieczeństwo w biznesie?

Przedsiębiorcy powinni podczas prowadzenia firmy przyjrzeć się kwestią bezpieczeństwa hardware, a także software. Koniecznie należy podkreślić, że dwa wspomniane aspekty bardzo się ze sobą łączą. Właściciele firm muszą wiedzieć, że bezpieczeństwem IT powinien się zajmować doświadczony specjalista z właściwymi kwalifikacjami. Warto wiedzieć, że oddanie aspektów związanych z bezpieczeństwem osobie, która nie jest w branży może skończyć się tragicznie.

Oprogramowanie antywirusowe

Należy mieć świadomość, że oprogramowanie antywirusowe pełni zdecydowanie większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Przedsiębiorca musi również pamiętać, aby systematycznie je aktualizować. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że każdego dnia do sieci wpuszczane są tysiące zupełnie nowych wirusów i robaków internetowych.

System backupu 

System backupu jest jednym z rekomendowanych systemów do wdrożenia w przedsiębiorstwie. Możliwa jest w ten sposób ochrona danych przed utratą. Należy zaznaczyć, że może być bardzo dużo przyczyn utraty danych. Zdecydowanie najbardziej prozaiczna jest awaria dysku twardego. Warto również wiedzieć, że w sklepach pojawiły się już niezwykle odporne na różnego rodzaju uszkodzenia dyski SSD, trzeba pamiętać, że w biurowych komputerach nadal dominują wrażliwe i klasyczne dyski.

Listwy i UPSy

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że zarówno utrata danych, jak i uszkodzenie sprzętu mogą być wynikiem przerw w dostawie prądu. Ponadto zagrożenia mogą stanowić też liczne przepięcia, które mogą wydarzyć się podczas silnych burz. Rekomendowane jest zatem zainwestowanie w odpowiedni sprzęt, który będzie chronił komputery przed wspomnianymi wypadkami. Nie można również zapomnieć o podłączeniu kabli zasilających do specjalnej listwy. Warto także poważnie przemyśleć zakup urządzeń typu UPS, które mogłyby w przypadku ewentualnych awarii prądu dać użytkownikowi dodatkowe minuty na bardzo bezpieczne wyłączenie sprzętu.

Oprogramowanie zabezpieczające

Jak już zostało wspomniane wcześniej świetną osłoną są aplikacje, dzięki którym możliwa jest blokada nieostrożnej aktywności pracowników firmy. Kolejną opcją na zdecydowane zmniejszenie ryzyka, które będzie wynikało z niefrasobliwości użytkowników komputerów będzie właściwa konfiguracja uprawnień w systemie.

wyjazdy motywacyjne

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co to jest back office
Jak prowadzić firmę w 2024 roku
wyjazdy motywacyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?