Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

Co zrobić, jeśli odmówiono Ci pożyczki osobistej?

8 listopada 2021 odmówiono Ci pożyczki osobistej

Jeśli odmówiono Ci pożyczki osobistej – nie panikuj i postaraj się nie martwić. Stawianie czoła brakowi gotówki jest zniechęcające, a odrzucenie Twojego wniosku o pożyczkę może być dla Ciebie jak osobiste odrzucenie. Ale prawda jest taka, że jest to coś, co zdarza się wielu ludziom.

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że odrzucenie wniosku o pożyczkę nie definiuje nas jako osoby. Pożyczkodawcy muszą ustalić minimalne kwalifikacje dla wszystkich zatwierdzeń pożyczek. Jeśli zdarzy się, że nie spełniasz tych wymagań, możesz zostać odrzucony. Nie oznacza to, że nie jesteś mądry w kwestii pieniędzy lub nie jesteś odpowiedzialny finansowo. Oznacza to jedynie, że musisz dokonać kilku korekt finansowych, aby spełnić ich wymagania. I tylko dlatego, że twój wniosek o pożyczkę został odrzucony tym razem, nie oznacza to, że musi to być twoja ostatnia szansa. W rzeczywistości, jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie.


Zła historia kredytowa

Jeśli chodzi o jakąkolwiek pożyczkę – hipoteczną, studencką czy osobistą – historia kredytowa jest czynnikiem numer jeden branym pod uwagę przez pożyczkodawców. Twoja historia kredytowa jest głównym sposobem, w jaki kredytodawcy oceniają prawdopodobieństwo spłaty pożyczki (lub niedotrzymania warunków). Jeśli w przeszłości miałeś problemy z kredytem (np. zaległe rachunki, windykacja, bankructwo), Twoja historia kredytowa może nie spełniać minimalnych wymagań kredytodawcy – https://pozyczkolog.pl/ kolejny raz dzieli się trafnym spostrzeżeniem.

Wysoki stosunek zadłużenia do dochodów

Nawet jeśli Twoja historia kredytowa jest w porządku i dokonałeś wszystkich miesięcznych płatności na czas, może się zdarzyć, że Twój wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony, jeśli Twój wskaźnik zadłużenia do dochodów (suma wszystkich Twoich długów podzielona przez Twój miesięczny dochód) jest zbyt wysoki. Ogólnie rzecz biorąc, niski wskaźnik DTI (poniżej 40%) sygnalizuje kredytodawcom zdrową równowagę pomiędzy zadłużeniem a dochodami.

Aby obliczyć stosunek zadłużenia do dochodu, zsumuj wszystkie swoje obecne zadłużenia – w tym karty kredytowe, kredyty samochodowe i studenckie – i podziel je przez swój dochód. Jeśli Twój wskaźnik DTI jest zbyt wysoki, spłata zadłużenia obniża Twój wskaźnik wykorzystania kredytu i poprawia Twój wskaźnik zadłużenia do dochodu, zwiększając Twoje szanse na zatwierdzenie Na https://pozyczkolog.pl/ dowiesz się więcej o pożyczkach. 

Niestabilna historia zatrudnienia

Pożyczkodawcy generalnie chcą zobaczyć, że wszelkie dochody wymienione w aplikacji były stałe, więc mogą założyć, że pozostaną takie w przyszłości. Oznacza to, że jeśli masz różne odcinki wypłaty, niedawno zmieniłeś pracę (w ciągu ostatnich 60 dni), lub masz pracę na zlecenie od wielu pracodawców, może to spowodować zatory w obliczeniach dochodu.

Jeśli Twoje dochody ulegają wahaniom, ponieważ jesteś samozatrudniony lub wykonujesz pracę sezonową, nie oznacza to, że Twoja aplikacja zawsze zostanie odrzucona. Podczas gdy twoje czeki z wypłatą mogą nie być spójne lub przewidywalne, niektórzy kredytodawcy mogą być skłonni spojrzeć na twoje przeszłe zeznania podatkowe, aby mogli porównać twoje dochody w dłuższym okresie czasu.

Nie spełniony wymóg minimalnego dochodu

Wraz ze stabilnością dochodów, pożyczkodawcy szukają potwierdzenia dochodów, aby zweryfikować, czy masz możliwość spłaty zaciągniętej pożyczki. Jeśli Twój dochód jest poniżej progu pożyczkodawcy, możesz spotkać się z odmową lub ofertą pożyczki na niższą kwotę. Upewnij się, że uwzględniasz wszystkie formy dochodu w swojej następnej aplikacji, w tym wszelkie dochody z bocznych występów, rachunków inwestycyjnych lub płatności alimentów na dzieci.

Materiał partnera

nowy zegarek

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

firma windykacyjna
Profesjonalne strony internetowe Kraków
pomoc agencji celnej

Jesteś zainteresowany reklamą?