Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

E-sprawozdania – załatw wszystko przez Internet

20 maja 2020

Coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z Internetu przy załatwianiu spraw urzędowych. To świetne rozwiązanie, które jest jednocześnie proste i szybkie. Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy mozolnie wypełniać wszelkich druczków, a następnie stać w kolejce do urzędu, to sprawdźmy jak to działa online! E-sprawozdania sprawdzą się każdemu przedsiębiorcy. Wszystkie dokumenty w jednym miejscu. Wyślesz je za jednym kliknięciem myszki! Sprawdź, jak prosto załatwisz wszystkie sprawy urzędowe i założyć sprawozdanie finansowe przez Internet!

Co to są e-sprawozdania?

Każdy przedsiębiorca lub osoba prawna musi złożyć sprawozdanie finansowe. E-sprawozdania są dostarczane do systemu eKRS lub KAS. Wszystkie dokumenty wypełnimy na jednej stronie internetowej. Z jej poziomu możemy także je wysłać w odpowiednie miejsce (eKRS/KAS). Działanie programu jest bardzo intuicyjne i proste. Poradzi sobie z nim każdy, nawet osoba pierwszy raz wypełniająca sprawozdanie finansowe. Nie trzeba więc obawiać się trudności i skomplikowanych form. Wszystko jest przystosowane do tego, by ułatwić całą procedurę uzupełniania danych i składania deklaracji.

Co możemy załatwić przez Internet oprócz sprawozdania finansowego?

Na stronie fillup mamy możliwość złożenia wielu innych deklaracji. To kompleksowo działająca witryna, w której możemy zgromadzić wszystkie ważne dokumenty. Wypełnimy tu między innymi e-deklaracje CIT, IFT-2R, dokumenty uchwały wspólników w sprawie przyjęcia sprawozdania. To tylko kilka przykładów z pokaźnej biblioteki danych. Warto korzystać z jednej strony do wypełniania wszystkich tych dokumentów. Mamy wtedy wszystko zgromadzone w jednym miejscu, bez problemów. Żadne dane, dokumenty czy deklaracje nie umkną naszej uwadze. Dodatkowo, strona fillup jest bezpieczna i sprawdzona. To bardzo ważna kwestia przy danych osobowych. 

e-sprawozdania

Jak złożyć e-sprawozdanie finansowe?

Aby zamknąć rok finansowy, musimy złożyć sprawozdanie. Najlepiej zrobić to przez Internet. Forma e-sprawozdania to najwygodniejsza, dostępna opcja. Pozwoli zaoszczędzić nam czas. Wszystko załatwimy z poziomu naszego komputera. Uzupełnianie wszystkich danych jest instynktowne. Po uzupełnieniu całego dokumentu należy złożyć podpis. Można to zrobić przez Profil Zaufany lub podpisem kwalifikowanym. Wybór należy do nas. Trzeba jedynie patrzeć na formaty zapisu.

Jakie dokumenty i dane są potrzebne do złożenia e-sprawozdania?

Aby wypełnić, a następnie przesłać sprawozdanie finansowe do eKRS lub KAS, osoba musi posiadać numer PESEL. Jest to konieczne, gdyż dokumentów nie może podpisać pełnomocnik. Numer PESEL mogą uzyskać osoby zameldowane w Polsce na dłużej niż 30 dni. Tę sprawę można załatwić w urzędzie gminy właściwym dla pracodawcy lub osoby prawnej. Można także udać się do Urzędu Dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy. 

Z numerem PESEL możemy bezpiecznie, łatwo i szybko złożyć wszystkie dokumenty. Nie trafimy już na żadne trudności! Nawet wypełniając sprawozdanie finansowe pierwszy raz nie będziemy mieć z tym żadnych problemów. Wystarczy spróbować i przekonać się samemu, jakie to proste!

fundacja

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czym jest mentoring biznesowy
firma windykacyjna
Profesjonalne strony internetowe Kraków

Jesteś zainteresowany reklamą?