Strona główna
Reklama
Tutaj jesteś

Jak pisać artykuły na bloga – poznaj 5 żelaznych zasad

23 kwietnia 2020

Z pewnością wielu z Was zastanawia się, jak pisać dobre artykuły na bloga, aby ich poziom prezentował wysoką wartość merytoryczną i zaciekawił czytelników. W tym wpisie postaram się przybliżyć, jak napisać artykuł na stronę internetową, który przyciągnie nowych klientów, zwiększy ruch w witrynie i nasili sprzedaż. Zapraszam do lektury!

Jak pisać artykuły na bloga – 5 praktycznych wskazówek

Pisanie artykułów na bloga to często trudne zadanie, które wymaga czasu, wiedzy i zaangażowania. Nie da się stworzyć dobrego tekstu w pośpiechu i bez odpowiedniego przygotowania. Poniżej znajdziesz garść wskazówek pomocnych w tworzeniu własnych treści na bloga.

 

Znajdź odpowiednie słowa kluczowe

Wybór fraz jest niezmiernie ważny, bo to one generują ruch na stronie – słowa kluczowe to hasła, jakie użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Warto więc poświęcić trochę czasu na analizę fraz. W tym celu możesz skorzystać z darmowych narzędzi takich jak Google Trends czy Google Keyword Planner, które pomogą w wyborze odpowiednich haseł.

Wybierz chwytliwy tytuł

Odpowiedni nagłówek to podstawa dobrego artykułu blogowego – od niego zależy, ile osób zobaczy i przeczyta nasz tekst. Tytuł powinien wzbudzać ciekawość, zachęcać do kliknięcia, a dodatkowo zawierać najważniejsze słowa kluczowe.

Zastosuj odpowiedni podział tekstu

Tekst powinien być przejrzysty i łatwy w czytaniu, dlatego konieczna jest prawidłowa struktura tekstu. Zastosowanie nagłówków H2-H6 i akapitów pozwoli posegregować wątki w poszczególne działy, a dodatkowo zapewni lepsze pozycjonowanie strony. Słowa kluczowe możesz bez obaw pogrubić, by wyróżnić je z tekstu.

Zadbaj o poprawność pisowni

Pisząc artykuł na bloga, musisz pamiętać, by nie popełniać błędów ortograficznych, językowych czy stylistycznych. Największą trudność w języku polskim stanowią niewątpliwie przecinki i błędy językowe. Aby zminimalizować ryzyko zaliczenia wpadki w tekście, możesz skorzystać z systemów sprawdzających poprawność pisowni, jak np. Ortograf.pl.

Dodaj zdjęcia

Obrazki, infografiki czy zdjęcia urozmaicają treść i zachęcają do dalszego czytania. Powinny być wcześniej skompresowane, by ograniczyć ich wielkość. Możesz robić własne zdjęcia i odpowiednio je „odchudzać”, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z serwisów oferujących darmowe zdjęcia na potrzeby tekstów na strony www, jak Pixabay czy Pexels.

Korzyści, jakie płyną z dobrych artykułów blogowych

Artykuły blogowe, jak sama nazwa wskazuje – są tworzone z myślą o blogu. Muszą być wysokiej jakości, by przynosiły oczekiwane korzyści.

Co możesz zyskać, publikując merytoryczne teksty na swojej stronie?

  • wizerunek eksperta w branży
  • zaufanie w oczach odbiorców
  • wyższą pozycję w wyszukiwarce
  • wzrost sprzedaży
  • nasilenie ruchu organicznego
  • rosnącą liczbę stałych czytelników

Podsumowanie

Dobrze napisany artykuł blogowy przyciąga na stronę zainteresowanych czytelników, czyli Twoich potencjalnych klientów. Jeśli jednak nie masz czasu lub nie uważasz się za dobrego pisarza, możesz oddać blogowanie w ręce specjalistów. Niezależnie jaką opcję wybierzesz – nie rezygnuj z tej części marketingu, gdyż korzyści z prowadzenia bloga jest wiele.

nowy zegarek

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

USP a konkurencja
Usługi oklejania samochodów
cło

Jesteś zainteresowany reklamą?