Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

Import z Chin – jaką metodą transportu?

12 lipca 2022 Import z Chin - jaką metodą transportu?

Osoby decydujące się na import z Chin muszą zadbać o załatwienie wielu kwestii. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego środka transportu. Możliwości mają wiele, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Można zdecydować się na fracht morski, transport lotniczy lub kolejowy. Każde z tych rozwiązań ma zarówno plusy, jak i minusy, dlatego należy się z nimi zapoznać. Pomoże to w podjęciu trafnej decyzji.

Poszczególne środki transportu różnią się przede wszystkim czasem dostawy i ceną. Coraz więcej Polaków decyduje się na import z Chin w celach zarobkowych, zapominając, że wymaga to doświadczenia. Początkujący importerzy nierzadko popełniają rozmaite błędy, które mogą być bardzo kosztowne. By tego uniknąć, najlepiej na początek skorzystać z oferty pośrednika.

Import z Chin a wybór środka transportu

Importerzy bardzo często decydują się na transport morski ze względu na liczne zalety tego rozwiązania. Wynika to głównie z tego, że jest to korzystna cenowo metoda. Oczywiście nie będzie ona idealna, szczególnie jeśli komuś się spieszy. Fracht morski wymaga cierpliwości, bo trzeba czekać na dostawę towarów przez około miesiąc. Jeśli pojawią się jakieś przeszkody po drodze, szczególnie święto chińskie, to niestety czas wydłuży się i to czasem o więcej niż kilka dni. Nie zmienia to jednak faktu, że międzynarodowy transport produktów z Państwa Środka odbywa się przede wszystkim drogą morską.

Można liczyć na niską wypadkowość. Ryzyko zniszczenia lub zgubienia ładunków jest niewielka. Możliwe staje się przewiezienie towarów o dużych gabarytach bez ponoszenia wysokich kosztów. Jeśli ktoś złożył zamówienie na sporą ilość ładunków, to najtańszym rozwiązaniem będzie fracht morski. Mnogość tras i statków to kolejny plus. Niestety importer musi zadbać we własnym zakresie o dostarczenie towaru do portu, odebranie go i przygotowanie do dalszego transportu.

O imporcie z Chin drogą lotniczą i lądową

Jeśli komuś zależy na czasie, a chce mieć jak najszybciej zamówiony towar, to powinien zdecydować się na transport lotniczy. Jest to godne polecenia rozwiązanie w przypadku przesyłek o niewielkich gabarytach, dużej wartości lub łato psujących się. Jeśli produkt ma krótką datę ważności, to wręcz koniecznością staje się transport samolotem. Nie trzeba martwić się opóźnieniami, ogromną zaletą jest bezpieczeństwo. Wypadki samolotowe zdarzają się relatywnie rzadko. Znika problem z piractwem, który ma miejsce czasem przy frachcie morskim. Ryzyko uszkodzenia przesyłki i kradzieży jest minimalne. Można liczyć na wiele połączeń samolotów. 

Największą wadą transportu lotniczego jest wysoka cena. Trzeba też pamiętać o tym, czy samolot ma ograniczoną ładowność. Nie ma możliwości wysłania przedmiotów o dużych gabarytach, jak maszyny rolnicze czy samochody. Na transport lotniczy spory wpływ mają czynniki atmosferyczne. Samolotem nie przywiezie się niektórych towarów, przykładem będą materiały niebezpieczne.

Jeśli przedmioty są wrażliwe na wilgoć, mają wysoką masę, to warto zdecydować się na transport kolejowy. Jest on tańszy niż transport lotniczy. Pociągi są bardzo ładowne, zaletą będą także atrakcyjne i stabilne ceny – niższe niż droga lotnicza, ale wyższe niż fracht morski. Jest to rozwiązanie ekologiczne, pozwalające na przewożenie różnego rodzaju towarów.

Papierowe pudełka prezentowe

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

makroinfluencerzy
szkolenia biznesowe
biura do wynajęcia

Jesteś zainteresowany reklamą?