Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś

Jak uzyskać dotacje na własną firmę?

16 lipca 2021 dofinansowanie na firmę

W pewnym momencie życia prawie każdy zaczyna rozważać opcję rezygnacji ze standardowego etatu i przejścia na swoje. To szansa na wyraźne zwiększenie uzyskiwanych dochodów. Własny biznes pozwala też zająć się tym, czym człowiek chce się rzeczywiście zajmować, a zatem umożliwia on zarabianie chociażby na pasji czy dodatkowych zainteresowaniach. Problem jest jednak taki, że aby tę firmę (nawet najmniejszą) w ogóle założyć, trzeba najpierw dysponować pewnym kapitałem. Nie każdy tak od razu go ma, ale na szczęście każdy jest w stanie go uzyskać. Jak uzyskać dotacje na własną firmę i gdzie wypadałoby się po nie zgłosić?

Agenda:

  1. Kto może dostać dotację?
  2. Jak uzyskać dotacje na własną firmę?

Kto może dostać dotację?

Dotacje nie są jednak tak zupełnie dla każdego. Niestety nie na każdy biznes można uzyskać dotacje, bo to wszystko zależy od tego, co to jest za biznes. Instytucje, które mają prawo przyznawać młodym i nowym przedsiębiorcom pieniądze, czegoś od tych przedsiębiorców oczekują. Liczą na innowacyjne pomysły i takie koncepcje, które posuną krajową gospodarkę do przodu i rzeczywiście jakoś ją wzbogacą. A czy czymś takim jest kolejna firma zajmująca się pożyczkami? Czy firma produkująca bawełniane kolorowe piżamy, która z góry skazana jest na porażkę z uwagi na wysycenie rynku, może liczyć na jakiekolwiek pieniądze w ramach dotacji? Jeżeli chce się założyć biznes i chce się zrobić to z pomocą innych osób czy instytucji, trzeba mieć na niego dobry pomysł. Interesujące projekty zawsze są w cenie. To właśnie ich twórcy nie muszą nawet szczególnie starać się o to, by uzyskać na nie dotacje i doprowadzić swój projekt do końca.

Jak uzyskać dotacje na własną firmę?

Do kogo wypadałoby się zgłosić po dofinansowanie na firmę? Gdzie się udać, aby te dodatkowe pieniądze rzeczywiście móc uzyskać i właśnie z ich pomocą zrealizować swój nowy projekt i otworzyć nową firmę? Pierwsze kroki warto na pewno postawić po prostu w Urzędzie Pracy. Ta instytucja zajmuje się przyznawaniem jednorazowych dotacji, które jednak zwykle okazują się w zupełności wystarczające dla osób, których celem jest założenie pierwszej i niewielkiej działalności gospodarczej. Na takie dotacje może liczyć niemalże każda osoba bezrobotna. Coraz częściej przyznawane są one jednak również tym, którzy pracują normalnie na etacie. Aby otrzymać dodatkowe środki, wystarczy złożyć specjalny wniosek i… poczekać. W tym przypadku na odpowiedź Urzędu Pracy zazwyczaj czeka się mniej więcej dwa miesiące, ale warto to zrobić, by ostatecznie założyć swój biznes.

Podsumowanie

Aby otrzymać dotacje na własną firmę musisz mieć przede wszystkim kreatywny pomysł. Złóż odpowiednie dokumenty do urzędu pracy i czekaj. Po około dwóch miesiącach przyjdzie odpowiedź a ty będziesz mógł cieszyć się pracą na swoim.

nowy zegarek

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

firma windykacyjna
Profesjonalne strony internetowe Kraków
pomoc agencji celnej

Jesteś zainteresowany reklamą?