Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś

Wyjaśniamy, jak wysuszyć telefon z wbudowaną baterią

10 sierpnia 2022 jak wysuszyć telefon z wbudowaną baterią

Każdego dnia na wiele niebezpieczeństw narażone są nasze telefony komórkowe. W początkowej fazie bardzo często dbamy o urządzenia mobilne, ale niestety później o tym zapominamy. Kiedy są nowe to jeszcze nie jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z nich. Po pewnym czasie już mniej troszczymy się o swojego smartfona. Podpowiadamy, jak wysuszyć telefon z wbudowaną baterią.

Zalany telefon

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że częstą przyczyną usterki jest właśnie nasza nieostrożność. Poważnym problemem jest zalany głośnik w telefonie. Oczywiście nie zawsze możemy uniknąć problemów z telefonem komórkowym. Niektóre uszkodzenia powstają całkowicie przypadkowo. Telefony wodoodporne są coraz powszechniejsze na rynku, jednak jest to zdecydowanie większy wydatek. W tym artykule wyjaśnimy, jak wysuszyć telefon z wbudowaną bateria. Przedstawimy też skuteczne domowe sposoby, które warto wypróbować.

Wodoodporność telefonów z reguły dotyczy znajdowania się pod wodą na niewielkiej głębokości i to przez krótki czas. Producenci raczej nie przewidują sytuacji, gdy smartfon znajduje się pod wodą przez długi czas. Ten aspekt na uwadze powinna mieć każda osoba. Włożenie urządzenia do ryżu to bardzo popularny mit, który krąży po internecie. Ryż jednak nie pochłania wilgoci w wystarczającym stopniu, żeby w pełni osuszyć podzespoły, więc taka metoda nie sprawdzi się zawsze. Oczywiście warto spróbować, ponieważ w niektórych przypadkach ryż może zadziałać. W domowych warunkach najlepszym rozwiązaniem jest wyłączenie telefonu. Nie próbuj nawet uruchamiać go samodzielnie. Warto też pozbyć się z urządzenia kart pamięci oraz kart SIM. Chodzi głównie o to, żeby usunąć elementy, które można zdemontować. Kolejny krok to osuszenie obudowy przy użyciu ścierki. Potem trzeba rozkręcić telefon i osuszyć elementy znajdujące się wewnątrz. Można to także zrobić przy użyciu ścierki.

Jak wysuszyć telefon – proces suszenia smartfona

Trzeba wszystko robić bardzo delikatnie, żeby przypadkiem nie uszkodzić podzespołów. Do osuszania nie powinno się używać suszarek oraz innych urządzeń podgrzewających. Może to doprowadzić do uszkodzenia elementów we wnętrzu telefonu. Możliwość skorzystania z profesjonalnych serwisów istnieje dla osób, które nie chcą samodzielnie naprawiać telefonu. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych serwisów, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią wśród klientów. Specjaliści sprawdzą też działanie poszczególnych elementów.

jak wysuszyć telefon z wbudowaną bateria

Jeśli coś będzie uszkodzone to należy to jak najszybciej wymienić. W ten sposób można przywrócić telefon do znakomitego działania i sprawności. Awaria telefonu spowodowana przez zalanie aparatu jest dosyć częstą sytuacją. Może do tego dojść na różne sposoby. Korzystanie z telefonu komórkowego w czasie intensywnych opadów może być również przyczyną problemu. Zalany telefon najlepiej oddać do serwisu, gdzie zajmą się nim fachowcy. To fakt, że można włożyć telefonu do ryżu, ponieważ ryż wchłania ciecze. Niestety robi to w niedostatecznym stopniu, dlatego nie jest możliwe wysuszenie wszystkich elementów i zakamarków smartfona. Warto od razu po wypadku wyjąć baterię z urządzenia.

Przeczytaj również https://m-reklama.pl/router-na-karte-sim/

nowy zegarek

Redakcja m-reklama.pl

Jesteśmy grupą osób na co dzień zajmujących się reklamą internetową i biznesem. Na naszym blogu dzielimy się doświadczeniem i ciekawostkami. Zapraszamy do lektury!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

etyczne aspekty
Przyszłość fulfillment
fundacja

Jesteś zainteresowany reklamą?