m-reklama.pl

m-reklama.pl – reklama, internet, biznes i finanse

Ciekawostki

Jak dbać o smartfona?

Warto mieć świadomość, że zdecydowana większość awarii telefonów komórkowych bierze się z niewłaściwego użytkowania. Jak dbać o telefon dotykowy?

Zdrowa bateria jest rezultatem starań użytkownika

Należy zdawać sobie sprawę, że akumulator znajdujący się w telefonie jest bardzo wrażliwy na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne, do których koniecznie należy zaliczyć upał czy mróz. Trzeba wiedzieć, że optymalnymi warunkami dla baterii jest temperatura pokojowa. Nie jest zatem rekomendowane nawet podczas zimy kłaść baterii na parapecie, ponieważ będzie ona narażona na bardzo silne działanie promieni słonecznych. Nie można także pozostawiać telefonu na dłużej w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza.

Osobom, którym bardzo często zdarzają się wspomniane wcześniej sytuacje, rekomendowane jest zaopatrzenie się w oryginalne akcesoria do smartfonów, należy do nich zaliczyć np. etui. W ten sposób możliwe jest zabezpieczenie smartfona przed szkodliwymi działaniami różnego rodzaju warunków atmosferycznych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że obecnie na rynku klienci mają ogromny wybór jeżeli chodzi o etui. Praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie produkty plastikowe, skórzane czy z zamykaną klapką.

Sprawdź także https://m-reklama.pl/wyjasniamy-jak-wysuszyc-telefon-z-wbudowana-bateria/

Używanie oryginalnych części

Co powinien zrobić użytkownik, gdy w przypadku nieostrożnego użytkowania uszkodził baterię? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie wymienienie jej na nową. Warto mieć świadomość, że nie jest to duży koszt. Oryginalne baterie na rynku można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto również zaznaczyć, że renomowane marki wprowadzają na rynek coraz bardziej pojemne baterie, których koszt wynosi około 60 złotych.

jak wyczyścić telefon

Jak dbać o telefon dotykowy? Zacznijmy od ekranu

Użytkownicy doskonale zdają sobie sprawę, że naprawienie ekranu smartfona poza gwarancją jest niezwykle kosztowne i często również nieopłacalne. Rekomendowane jest nie tylko dbanie o ekran dotykowy, ale również traktowanie go w bardzo właściwy sposób, by możliwe było uniknięcie usterki. Ponadto obudowa do telefonu jest niezbędnym akcesorium zabezpieczającym omawiany smartfon przed ewentualnymi uszkodzeniami. Zalecane jest zatem wybranie obudowy spośród szerokiej gamy wzorów, modeli czy kolorów, by spersonalizować swój telefon.

Nie można zapomnieć o tym, że telefon będzie służył zdecydowanie dłużej, jeżeli będzie przyklejona folia ochronna np. z poliwęglanu. Użytkownik dzięki temu będzie w stanie odpowiednio zabezpieczyć dotykowy ekran przed ewentualnymi zabrudzeniami czy porysowaniami. Możliwe będzie także uniknięcie ekspozycji na wodę czy inne substancje.

Jak wyczyścić telefon bez pomocy specjalisty?

Czyszczenie telefonu to nie takie trudne zadanie jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważne jest tutaj właściwe przygotowanie środków, jakimi będziemy czyścić nasz smartfon. Przyda ci się na pewno sprężone powietrze i ściereczki z mikrofibry. Warto użyć również i tych jednorazowych nawilżanych.

Jak wyczyścić telefon? Przygotuj najpierw swoje stanowisko pracy. Kolejno pamiętaj o tym, aby twoje ręce również były czyste. Czyszczenie wykonuj wolno i starannie. Nie ma sensu się tutaj śpieszyć. Najważniejsze jest to, aby twój telefon został prawidłowo wyczyszczony. Poniżej przedstawiamy filmik, który może okazać się również pomocny.